Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu: Tıpkı frekansta yanıt verseydim önlenemez sonuçlarla karşılaşabilirdik

Spor Toto Muhteşem Lig 2021-2022 Ahmet Çalık Dönemi’nde şampiyon olan Trabzonspor’da lider Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’da 8 Nisan 2018’de inanılmaz genel konseyde lider seçilen ve sonrasında yapılan 2 olağan genel şurada da seçimi kazanan Ağaoğlu, Trabzonspor’u şampiyonluğa kavuşturan lider olarak kulüp tarihine geçti. 4 yıllık vazife mühletince 1 Türkiye Kupası, 1 Muhteşem Kupa ve 1 de lig şampiyonluğunu müzeye kazandıran Ahmet Ağaoğlu, grubun şampiyonluğa ilerlediği süreçte yaşananların perde ardını, toplulukta sağlanan birliğin şampiyonluğa tesirini, yeni dönem çalışmaları ve izlenecek transfer siyaseti hakkında bilgiler verdi.

“YILLARDIR SESSİZ OLAN YANARDAĞIN PATLAMASI GİBİYDİ”

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, ligin 35’inci haftasında kadronun şampiyonluğunu ilan ettiği Fraport TAV Antalyaspor maçında taraftarların yaşadığı şampiyonluk sevinci karşısında duygulandığını söyledi. Şampiyonluk ilan edildiği o anda fazla bir şey hissedemediği belirten lider Ağaoğlu, “Belki de sürecin içerisinde yaşayan bir insan olarak fazla bir şey hissetmedim. Benim şampiyonlukta duygulandığım yahut çok heyecanlandığım kısmı, Antalyaspor maçında şampiyonluğu resmen ilan etmemizden sonra taraftarda oluşan, yıllardır bu şampiyonluğu bekleyen taraftarda, onun sevincini yaşamak isteyen yahut onu yıllardır hasretle bekleyen taraftardaki his selinin boşalmasıydı. Bir daha da bu türlü bir şeyi insan hayatında güç yaşar diye düşünüyorum. İnanılmaz bir şeydi. İnşallah şampiyonluklarımız devam edecek, bunu o manada söylemiyorum lakin o birinci patlama yanardağın patlaması üzere bir şeydi. Yıllardır sessiz olan bir yanardağ düşünün ve birden teğe patlaması üzereydi. Bu bende 10 dakika filan sürdü. Tahminen süreci içinde yaşayan bir insan olarak ve sorumluluğu da omuzlarınızda taşıyorsunuz. Trabzonspor topluluğunun liderisiniz ve bu türlü çok kıymetli bir süreçte vazife yapıyorsunuz. Harika bir sorumluluk ve o sorumluluğun sizin üzerinizde yaratmış olduğu bir baskı var. Her ne kadar deneyimli olursanız olun ve ne kadar birikiminiz olmuş olsa dahi 7’den 77’ye, 7’den 97’ye kadar o sevgiyi, ateşi içerisinde taşıyan ekibine karşı kulübüne karşı bağımlılığı hiçbir vakit kaybetmeyen ve bugüne kadar taşımış olan süper bir taraftar topluluğuna sahibiz. Hem o insanların sizin üzerinize yüklemiş olduğu sorumluluk, o sorumluluğun baskısı, beklentileri beni en fazla orada memnun eden şey şampiyonluktan fazla o insanların beklentilerinin gerçekleşmiş olmasıydı. Orada duygusal bir 10-15 dakikalık süreç oldu fakat o kadar. Hayat devam ediyor, yükümüz orada hiç hafiflemedi. Ulusal grup kampında olanlar hariç oyuncular dinleniyor lakin emin olun ben son 1 ayın içerisinde 8 saat uyuduğumu hatırlamıyorum. 2-3 saat uykuyla oradan oraya gidip geliyoruz. Allah da dayanma gücü veriyor” dedi.

“ÜRETİM SON DERECE ÖNEMLİ”

“HOCANIN ÖNCELİK VERDİĞİ 3 MEVKİ VAR”

Planlama içerisinde futbolcu transferi yapılacak mevkilerin belirlendiğini tabir eden Ağaoğlu, “Transferle alakalı olarak geçtiğimiz dönem yapmış olduğumuz çalışmanın bir benzerini şu an yürütüyoruz. Direkt olarak hocanın mevkisel olarak öncelik verdiği 3 mevki var. Onla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Bu 3 mevkinin haricinde alternatif olarak takıma katmak istediği oyuncular var. Onlarla da görüşmelerimiz devam ediyor. Bir de hocamızın B planı olarak gitmesi beklenen oyuncuların yerine takıma katacağımız oyuncular var. Onlar da şu anda üçüncü fazda diyelim. O noktada da çalışmalarımız devam ediyor. Bütün amacımız geçen sene olduğu üzere kilit noktadaki oyuncularımızı hazırlık kampının birinci gününe yetiştirmek” dedi.

“BİZLE İSMİ ZİKREDİLEN OYUNCULAR KULÜP GÜNDEMİNDE DEĞİL”

Ağaoğlu, transfer edilecek oyuncular konusunda isim netleştirmediklerini belirterek, “Daha Avrupa’da transfer penceresi açılmadı. İzleme grupları raporlarını teknik takıma ulaştırdılar. Teknik takımlar üzerinde çalışıyorlar. İşin bir de finansal tarafı var. Kulüplerin idareleri ve finans departmanları gerekli çalışmaları yapacaklar. Ayıracakları bütçeler ne olacak, onlar da hangi mevkilere ve nasıl bir bütçe içerisinde destek yapacakları konusunda yahut satacakları oyuncularla ilgili olarak tam olarak netleştirmiş sayılmazlar. Tabiii ki plan ve programını yaptı lakin daha kimse pazara çıkmadı. Transfer penceresi de açılmadan bu kadar ağır transfer konuşmalarının da gündemde olması emin olun sağlıklı değil. Ortaya 10 tane oyuncu ismi atılıyor, her gün bir öbür oyuncu transfer ediliyor. Mutabakatta son noktaya gelindi, ufak tefek pürüzler kaldı falan filan… Bizle alakalı olarak ismi zikredilen 2-3 oyuncuyla bir arada mukavelede son noktaya gelinmesini bırakın o oyuncular Trabzonspor Kulübü’nün gündeminde dahi değil. Taraftarın heyecanını da üst noktada tutmak için daima gündemde tutulan bir mevzu fakat spekülasyona da çok açık bir konu” tabirlerini kullandı.

“ÇOK FARKLI TRANSFERLER BEKLENİLMESİN”

Lider Ağaoğlu, gelecek dönem kadroyu geniş tutma gereksinimini ve taraftarların takıma yıldız oyuncu görme beklentisi hakkında ise “Sürpriz herkes için sürpriz olur. Bakarsınız sizin yapınız ve ekonomik koşullarınıza çok uygun bir oyuncu size de çok katkı vereceğinize inandığınız bir oyuncuyla her an karşılaşabilirsiniz. Bu idare için de sürpriz olur. Herkes için, medya için, taraftar için de sürpriz olur. Şampiyon oldunuz, şampiyon liginde Play-off oynayacaksınız, kümelere kalma bahtınız bir epey yüksek ve çabucak hemen de bizimle tıpkı kalibrede ekiplerle Play-off maçı oynayacağız. Şampiyonlar liginde oynayacağımız için yahut şampiyon olduk diye önümüzdeki sene de tıpkı tezimizi sürdüreceğiz diye çok farklı transferler beklenilmesin. Trabzonspor’un geçmişte uygulamış olduğu transfer siyaseti neyse o siyasetin bir gibisi uygulanacak. Olağan ki kadroyu biraz daha alternatifli ve geniş tutmak zorundayız. Avrupa’da çaba edeceğiz, Harika Lig’de gayret edeceğiz, Aralık ayından itibaren Türkiye Kupası maçları oynanmaya başlanacak. Geçtiğimiz seneye kıyasla biraz daha alternatifli ve geniş takıma muhtaçlığımız var. Beni tanıyan herkes Trabzonspor’un yıldız futbolcu değil de Trabzonspor’a randıman verecek, Trabzonspor’da performans gösterecek ve Trabzonspor’un gayret gücüne güç katacak oyunculara gereksinimi var. Bugün yıldız futbolcu dediğinizde kimi kaça alacaksınız? Trabzonspor kulübü 10-15 milyon Euro bonservis bedeli yahut bir oyuncuya 3-4 milyon Euro maaş verebilecek finansal yapıya sahip bir kadro değil. Bu bizim için dezavantaj üzere görünen bu durumu gayret gücümüzü artırarak ve topluluğun dinamiklerini kullanarak bu açığı kapatmak niyetinde olan bir kulübüz. Bir manada da bu sene şampiyonluğun gelmesi de bütün bu öğelerin bir ortaya gelmesiyle mümkün oldu. Taraftar tarafında nasıl algılanacak ve pahalandırılacak bilemiyorum ancak çok uzun ve titiz çalışmalar sonucunda gerçekleşen transferler olacaklar bunlar” değerlendirmesinde bulundu.

“HAMSIK’İN DÖVMELERİ ORTASINDA 61’İN OLMASI HOŞ BİR ŞEY”

Trabzonspor’un içinde olduğu ekonomik dezavantajlara karşın topluluğun birlikteliğiyle şampiyonluğa ulaşıldığını ve Marek Hamsik’in hayatının birinci şampiyonluğunu yaşadığı kentin plakası olan 61 sayısını dövme yaptırmasını kıymetlendiren Ağaoğlu, şunları dedi:

“Finansal olarak baktığınız vakit öbür kulüplerin çok çok gerisindeyiz. Avrupa kulüplerini bırakın bugün Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray’ın gelirlerinin 4’te, 5’te birine sahip olan bir kulübüz. Burada o birliktelik, grup ruhu ve tıpkı dava ve unsur doğrultusunda hareket edecek bir yapıya gereksiniminiz var. Bunu yalnızca oyuncu olarak düşünmek pek hakikat olmaz. Hocanızla, idarenizle, idare etrafınızla, kurullarınızla, evvelki devir liderleriniz, asbaşkanlarınız, yöneticileriniz ve tüm topluluk olarak tıpkı prensip doğrultusunda uğraş ettiğiniz taktirde fakat o ortadaki arayı kapatıp başarıyı yakalayabilirsiniz. Şu anda geçtiğimiz dönem bunun en hoş örneğini verdik. Sonuç itibariyle Hamsik de bir profesyonel ve bir oyuncu. Ne için geldiğini, nereye geldiğini, yapması gerekenleri biliyordu. Bu birliktelik ruhu zati bizi tepeye taşıdı ve şampiyonlukla taçlandırdı. Bu pek o kadar garipsenecek bir durum değil aslında. Olması gereken ve üzerinde çalıştığımız şey buydu esasen. Dövme kültünü pek fazla bilmediğim için lakin herhalde değer arz eden bir şey. Bedeninde o kadar çok dövme var ki. 61’in de orada yer alması hoş bir şey tabiii ki.”

“CAMİANIN SABRI OLMASAYDI ŞAMPİYONLUK HAYALDEN ÖTEYDİ”

4 yıllık misyon müddetinde çok sayıda gerçek olduğuna inandığı ve ‘keşke yapmasaydım’ dediği anlar yaşadığını anlatan Ağaoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“İkisi de oldu doğal ki fakat ‘en yanlışsız karar buydu’ diyebileceğim bir şey yok. Aslında doğrular bir ortaya geldiği vakit olay şekillenebiliyor. Tek doğruyla bir noktaya gelebilmeniz mümkün değil. Olağan burada ekonomik disiplin, sportif disiplin, idari disiplin programları ve onun ötesinde en kıymetli şey tahminen de bu yılın genelinde söylersek bütün topluluğun tek yürekle hareket etmesiydi. Bunu daima vurguluyorum zira bir ortaya geldiğimiz vakit bütün güçlerimizi birleştirdiğimiz vakit neleri başarabileceğimizi bu sene ispat ettik. Buna paralel olarak da geçtiğimiz 4 yıllık süreç içerisinde topluluğun tahminen de hiçbir idareye yahut lidere göstermediği sabrı ve takviyesi gördük biz. Bu çok kıymetliydi. Topluluğun o sabrı ve o takviyesi ardımızda olmasaydı esasen bugün şampiyonluğu yakalamamız bizim hayalcilikten de öte bir şey olurdu. Bütün doğrular bir ortaya geldiği için zati bugün bu noktaya geldik lakin bunların çerisinde bilhassa birisini seçin derseniz herhalde en yanlışsız olan camiayı birleştirmemiz, camiayı plan ve programlarımıza inandırmamız, onların bize olan itimadı, itimatla birlikte gösterdikleri sabır ve takviye.”

“SÖRLOTH TRANSFERİ TENKİT ALMIŞTI, GİDİNCE KEŞKE GİTMESEYDİ DENİLDİ”

“TEKLİFLER GELSİN, GÖRÜP DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Ağaoğlu, ekibin yıldız oyuncularından Uğurcan Çakır ve Ahmetcan Kaplan hakkındaki transfer savları ve gelecek beklenen tekliflerde sayısı yüksek tutacaklarını konusunda, “Taban fiyat şudur desem bu çok hoş halde gidecek ilgilenen kadroların eline geçecek. Ticarette sayı verilmez. Bu işin bir de ticari tarafı var. Kulübün menfaatleri doğrultusunda başımızda belirlediğimiz bir sayı var ancak bunu piyasaya söylem edeceğimiz bir sayı değil. Teklifler gelsin, görüp değerlendireceğiz. Natürel ki oyuncularımızın bir bedeli var ve bunun altında bir teklifle karşılaşırsak fazla düşünmeden geri çeviriyoruz. Öbür taraftan oyuncuyu gönderdiğiniz vakit oyuncunun yerini dolduracak olan oyuncuya ödeyeceğiniz bedel de birebir halde belirleyici oluyor. Çabucak çabucak tıpkı yahut yüzde 30-40’larda bir farkla onun yerine bir oyuncu koyma gereksinim hasıl olursa o vakit oyuncuyu neden gönderiyorsunuz? Oyuncuyu gönderdikten sonra öteki oyuncuyu aldığınız vakit bütün kriterler, parametreler yerine otursa da vakit zaman uyumsuzluk kelam konusu olabiliyor. O vakit yüzde 30-40 hatta yüzde 50 fark için dahi bu riski neden alıyorsunuz? O denli bir transfer kelam konusu olduğu vakit bunlar göz önünde bulundurulacak yahut değerlendirilmeye alınacak konular” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRK FUTBOLU EKONOMİK MANADA İÇLER ACISI”

Trabzonspor’un altyapıdan yetişen yıldızlarından Yusuf Yazıcı’nın Fransız takımı Lille’e transfer edildiği devirde dünya futbol iktisadının daha güzel durumda olduğunu belirten Ağaoğlu şöyle konuştu:

“Bu işin bir de ticari tarafı var. Yusuf Yazıcı’nın transferi gerçekleştiği vakit pandemi öncesinde dünya futbolunun iktisadı hangi noktadaydı? Ortada önemli bir pandemi süreci yaşandı ve şu anda dünya, Avrupa hatta Türk futbolu hangi noktada? Türk futbolu ekonomik manada zati şu an içler acısı bir durumda. Türk futbolunun ekonomik manada hangi noktada olduğunu pahalandırmak lazım. Yusuf Yazıcı transferi gerçekleştiğinde Avrupa futbolunda çok önemli sayıların söylem edilip gerçekleştirildiği bir süreçti lakin bugün çabucak hemen bütün liglerde 2019 yılına kıyasla baktığınızda yüzde 50-60 oranında gelir gerilemesi var.”

“HOCAMIZIN YETKİSİNDE”

Ağaoğlu, yeni dönemde altyapıdan takıma dahil edilecek oyuncular konusunda ise, “Bu sorunun birinci muhatabı hocamız. Kendi takım planlaması içerisinde altyapıdaki oyuncularımızı ne biçimde değerlendireceği hocamızın yetkisi ve sorumluluğunda. Bu soruya rastgele bir halde yanıt vermem hakikat olmaz. Transfer edilecek oyuncunun takımda yer alıp almayacağına da” dedi.

“STADYUMUN İSMİYLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR”

Medical Park Stadyumu’nun ismi, forma göğüs ve forma sırt sponsorlukları için görüşmelerin sürdüğünü açıklayan Ağaoğlu, “Bu haziran ayının sonuna kadar göğüs ve sırt sponsorlukları neticelenecek. Stadyumum isim sponsorluğuyla alakalı görüşmeler devam ediyor. Biraz daha yüksek bir sayı. Bugünün iktisadı bundan 3-5 sene öncesinin iktisadı değil. Küresel olarak dünya ekonomik ve finansal manada çok zahmetli bir süreçten geçiyor. Biraz daha yüksek bir sayı olduğu için biraz daha uzun vakit alabilir lakin göğüs ve sırt sponsorluğu bu ayın sonuna kadar neticelenir” diye konuştu.

“TEMMUZ AYININ 15’İNE KADAR ÖNEMLİ NOKTAYA GELECEĞİZ”

Lider Ağaoğlu, Trabzonspor’un şampiyonluğunu ölümsüzleştirmek hedefiyle stadyumun önünde inşa edilmesi planlanan ve 1 milyon TL’lik kampanya başlatılan şampiyonluk anıtı için Temmuz ayını işaret ederek, “Şampiyonluk anıtını kısa bir vakitte da görebilirsiniz de şampiyonluk anıtı için yapılan yahut yapılması planlanan yahut kelamı verilen paraları kasada ne vakit göreceğiz. Bilhassa işin bu tarafına konsantreyim. Kestirim ediyorum ki Temmuz ayının 15’ine kadar orada çok önemli bir noktaya geleceğimize inanıyorum. Bu uzun mühlet sonra gerçekleşen birinci resmi şampiyonluğun toplulukta yaratmış olduğu bir heyecan var. Herkes bu işin bir tarafından tutmak ve paylaşmak istiyor lakin ülkenin bir de ekonomik gerçeği var. Dünya ve ülke iktisadı çok dertli bir süreçten geçiyor fakat buna karşın topluluğumuz, taraftarlarımız nitekim gereken hassasiyeti ziyadesiyle gösteriyorlar” tabirlerini kullandı.

“AYNI FREKANSTA KARŞILIK VERSEYDİM ÖNLENEMEZ SONUÇLARLA KARŞILAŞABİLİRDİK”

Dönem içerisinde birtakım rakip kulüp liderleri ve yöneticilerinin topluluklarda tansiyon yaratan açıklamaların şuurlu yapıldığını söyleyen ve bunu ‘sorumsuzluk olarak kıymetlendiren Ağaoğlu, “Biz kulüp liderleri olarak bilhassa büyük toplulukların kulüp liderleri olarak sorumluluğumuzun şuurunda olmak zorundayız. Bugün bütün taraftar kümesi, topluluk sizin ağzınızdan çıkacak olan kelama bakıyor. O süreç içerisinde o kulüp liderinin bütün bu aksiyon ve telaffuzlarının çok şuurlu olarak yapıldığını biliyorum. 65 yaşındayım, 35 yıldır yöneticilik yapıyorum. Her şeyin ötesinde ben sporcuyum, 13 yaşından beri lisanslıyım hala da lisansım var. 35 yıldır yöneticilik yapıyorum. Spor medyasının çeşitli kademelerinde de istekli olarak vazife yaptım. Ülke sporu ve dünya sporunun yapısını biliyorum. Bazen çok güçlü olabilirsiniz ancak o gücünüzü zekanızla birleştiremediğiniz vakit o güç hiçbir mana söz etmez. Hatta vakit zaman o güç rakibinizin eline geçebilir. Burada çok hassas davranmamız gereken bir husustu. O süreç içerisinde bilhassa o periyotta şayet tıpkı frekansta yanıt verecek olsaydım bir anda iki büyük camiayı, taraftarını karşı karşıya getirmiş olacaktım ve önlenemez, geri dönülemez önemli kahırlar yaratacak sonuçlarla karşılaşabilirdik. Ben bunu büsbütün sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum. Orada iki türlü gayeleri olabilirdi. Birisi bizim konsantrasyonumuzu bozmak, bizi o tartışma ortamının içerisine çekerek yarışta kendilerine avantaj sağlamak bizim de performansımızın düşeceğini bekledi herhalde. Bir başkası de biraz daha fazla uç bir nokta. Bunlar sosyolojik toplumsal kasvetler doğuracak telaffuzlar, hareket ve tabirler. Bu türlü bir ıstırabın yaşanmış olmasının da ülkenin sosyolojik yapısına ve ülkenin stabilitesi, sükunetine ok önemli ziyan verebileceğine inandığım şeyler. Tahminen bu da düşünülerek yapılmış olabilir lakin hiçbir formda ciddiye alınmadan vakit zaman rakibinizin kendinde güç olarak gördüğü öğeleri de rakibinizin elinden alarak kendi gücünüze güç katarak o doğrultuda kullanabiliyorsunuz. Biz galiba bir ölçüde de bunu yaptık. Bütün güçlerini tükettik. Kendi gücümüzü de yalnızca kendi işimize, maksada odaklanarak, saçma sapan yerlerde sarf etmek yerine gayret gücümüzü artırabilecek bir noktada kullandık” dedi.

“KUTLAMALARIMIZ AVRUPA ÜLKE GRUPLARINA MODEL OLDU”

2021 yılı Ağustos ayında Trabzon’da yorgun mermi nedeniyle hayatını kaybeden Buyruk Yuşa Atıcı’nın babası Mustafa Atıcı’nın, taraftar kümeleriyle görüşerek fitilini ateşlediği ‘Mutluluğa kurşun sıkma’ kampanyasının şampiyonluk kutlamalarını farklı boyutlara taşıdığını söyleyen Ağaoğlu, ulaşılan tesirden mutlu olduğunu belirtti.

Ağaoğlu, kampanyanın sonuçları ve kutlamaların dünyada yankı bulmasıyla ilgili, “O bahiste çok önemli çalışmamız. Emeği geçen kulübümüzün medya takımına, toplumsal medya takımına, bağlantı departmanına, oradaki bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hassas davrandılar ve çok kapsamlı bir çalışma yaptılar. O çalışmanın bir kısmında ben de yer aldım. Asla olmasını istemediğimiz, görmek istemediğimiz şeyler bunlar. Çağ dışı da demeyeceğim. Hiçbir formda hiçbir mana tabir etmeyen bir kutlama hali. Kutlamanın çok daha farklı boyutlarda yapılabileceğini daima olarak işledik. Bırakın can kaybını, en ufak bir yaralanmaya dahi tahammülümüz yoktu. Bunu yalnızca şampiyonluk yahut galibiyet kutlamalarıyla sonlu tutmayalım. Düğün, nişan, farklı eğlencelerde ve buna emsal maalesef olumsuz ve benim hiçbir biçimde mana veremediğim olay, kaza ve sonucunda yaralanma ve can kayıplarıyla karşılaştık. Bir şeyi gösterdik ki Trabzon insanı artık kutlamayı çok farklı halde, farklı boyutlarda yapıyor ve o noktadan bu noktaya geldik. Geldiğimiz noktada Trabzonspor’un yapmış olduğu kutlama bütün dünyada yankı buldu. Bunun ötesinde son haftalarda görüyoruz şampiyonluklarını ilan eden ve kutlayan bilhassa Avrupa ülkelerindeki ekipleri tamamına yakın bir kısmı için bu kutlamalar bir model oluşturdu. Bizim yaptığımız kutlamanın bir benzerini yapmaya başladılar. O denli umut ediyorum ki artık bundan sonra bu türlü bir şeyi söylem dahi etmeyeceğiz. Hem o denli bir zahmetten kurtulmuş olduk hem de kutlamalara da farklı bir boyut getirmiş olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yapın

bursa escort kocaeli escort izmit escort escort bursa ankara escort pendik escort tuzla escort
görükle escort bursa escort bayan bursa merkez escort bursa sınırsız escort bursa otele gelen escort
bursa escort kusadası escort davutlar escort gorukle bursa görükle escort bursa bayan escort tuzla escort
bursa escort bursa merkez escort bursa ucuz escort
izmit escort kocaeli escort
bursa escort görükle escort casibom gaziantep escort porno izlegaziantep escortporno izle Bets10 jojobet casibom casibom jojobet casibom istanbul eskort
escort ankara
bursa escort bursa escort bayan bursa escort görükle escort bursa escort bayan bursa ucuz escort görükle escort bursa escort