Galatasaray, Kadın Futbol Süper Lig’i B Grubu’nun 13. hafta maçında Ataşehir Belediyespor ile karşılaştı.
İBB Esatpaşa Stadyumu’nda oynanan mücadeleden Galatasaray 9-0’lık galibiyetle ayrıldı.
Galatasaray 9 golle kazandı
Sarı-kırmızılı takıma galibiyeti getiren golleri; 16 ve 26. dakikada Yağmur Uraz, 33. dakikada Ebru Topçu, 54 ve 57. dakikalarda Birgül Sadıkoğlu, 82 ve 87. dakikalarda Elena Santos, 83 ve 89. dakikalarda Berna Yeniçeri attı.
![](https://diyet-tavsiye.com/wp-content/uploads/2023/01/galatasaray-kadin-futbol-takimindan-9-gollu-galibiyet-1-MG3yVnMN.jpg)
Ligde 55 gol attılar
Galatasaray, bu maçı kazanarak ligde 36 puana yükseldi ve maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.
Sarı-kırmızılı takım, ligde Kireçburnu’nu 13-1’lik skorla yenerek dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Galatasaray, geride kalan 12 haftada rakip kaleye 55 gol atarken, kalesinde 7 gol gördü.
![](https://diyet-tavsiye.com/wp-content/uploads/2023/01/galatasaray-kadin-futbol-takimindan-9-gollu-galibiyet-2-rCfr9GIx.jpg)
![](https://diyet-tavsiye.com/wp-content/uploads/2023/01/galatasaray-kadin-futbol-takimindan-9-gollu-galibiyet-3-B8MuSdCa.jpg)
![](https://diyet-tavsiye.com/wp-content/uploads/2023/01/galatasaray-kadin-futbol-takimindan-9-gollu-galibiyet-4-uPKkTSIw.jpg)
![](https://diyet-tavsiye.com/wp-content/uploads/2023/01/galatasaray-kadin-futbol-takimindan-9-gollu-galibiyet-5-iMGf4Z93.jpg)